Elu,  Emotsioon

Kuidas läheb?

Eile oli siis see päev. Kui Sinult küsitakse Sinu arvamust, seda, kuidas Sa ise tunned või mõtled, seda, kuidas läheb, mida tahad, siis ole valmis, et küsija teab ise paremini, mida Sulle vaja on, kuidas Sul läheb ja mis Sinu jaoks hea on.

Ma tunnen, et kaotan kontrolli iseenese üle, sest teised teavad minust paremin, mida ma vajan, mis mulle hea on. Võõras inimene võtab mult õiguse mõelda, tunda ja arvata, mis mulle hea on. Võõras inimene teab ja ütleb, võõras inimene otsustab. Minu üle, minu asemel. Ja see ei sobi mulle. Ma ei taha nii. Ma ei taha olla vangistatud, ma olen vaba.

Milleks küsida minu arvamust, kui Sa tead ise paremini, milleks kuulata minu soove, kui Sa nagunii nendega ei arvesta, sest Sa tead ise paremini, mis mulle hea on või mis ei ole või et mida ma tegema pean, mida ma tegema ei peaks, kuidas olema, kuidas istuma ja astuma?! Milleks küsida, milleks?!

Minu punane joon on ületatud.

Minu punene joon on ületatud ja edasi minna nii ei saa. Nii ei ole õige. Ma tunnen, et minu rõõm on kadunud, tunnen piiritut kahju.

Kui küsid, kuidas läheb, siis ole valmis kuulama, ole valmis, et see, mis Sulle vastaja ütleb, ei pruugi ühtida Sinu ettekujutusega. Ära võta endale õigust otsustada teise inimese soovide ja vajaduste osas. Näiline objektiivsus on reaalsuses subjektiivsus, mis tugineb ainult ja ainult küsija ettekujutusele ja tema enda otsustele, mis puudutavad teise inimese heaolu ja soove.

Nii edasi minna ei saa.

Jätke vastus

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga