Elu

Sõltuvus

Mul on sõltuvus suhkrust, seda ma tean ja tunnistan, aga eile sai selgeks, et mul on sõltuvus, mida ma endale veel teadvustanud pole. Tõenäoliselt on see paljudel, mõnel rohkem, mõnel vähem, mina olen aga nii sõltuvuses, et jään suisa abituks. Kas just abituks, aga tekib trots, et miks ma pean?! Et siis… tehnikast. Ma olen sõltuvuses nõudepesumasinast, pesumasinast ja pesukuivatist. Nutitelefoni jätame palun välja. Aga jah…. Nõudepesumasin läks katki. Otsisin üles kõik vähegi allesolevad andmed ja sain teada, et see saadanas on ainult 4 aastat vana, aga… Küttekeha läks läbi ning rasvaseid nõusid ei saa külma veega isegi parima tahtmise juures puhtaks. Hea küll, Googel ütles, et seda küttekeha pole keeruline ise vahetada, aga see masin ise oli juba nii …., et jah, ma tahtsin uut. Siinkohal tuleb öelda, et 4 aastat tagasi ostsin kõige odavama köögitehnika, mida Euronicsist saada oli. Ise olen süüdi. See nõudepesumasin ei pesnud hästi. Hansa oma, eile ütles müügimees, et Hansa häda ongi see, et vee surve on nõrk.

Valisin netist masina välja, läksin poodi, haarasin mingilt mehelt sabast kinni, ütlesin, et on vaja ja tahan seda. Ajasime sõbralikult juttu, ta kiitis valikut, rääkis mulle veel ühest teisest nõudepesumasinast, aga kuna soov oli kindel, siis liikusime kassasse. Ajasime järjekorras seistes veel sutsu juttu, ta ütles midagi müüjale, ulatas hinnasildi ja läks lattu kaupa väljastamiseks valmis panema ja…. Nagu mida hekki, sain masina 100e letihinnast soodsamalt. 100 eurot! Ja ma ei tea, miks. Ei hakanud huvi ka tundma, maksin kiiresti ära, lasin masina peale laadida ja tulin huvitundmata koju tagasi. Köök oli nagu sigala, sest mul ei ole käsi otsas, et kraani all nõusid pesta. Mul ei ole käsi, ma olen abitu ja lisaks kõigele veel trotsi täis, et miks ma peaks?! Johhaidiii, mis saab siis, kui pesumasin või kuivati peaks… Ei, ma ei taha sellele isegi mitte mõelda, sest siis ma kukun lihtsalt maha ja jään elutult lebama lamatisteni.

Kuidas muidu teie hommik algas? Tänan küsimast, kuna nõud olid pestud ja puhtamad kui ei kunagi varem, siis tegin hommikusöögiks omletti ja alustasin hommikut selle samuse põrandalt kokku korjamisega.

Tegelikult sai ikka hirmus hea omlett: singi ja sibulaga! Albert sõi korralikult ja sai ka kõhu täis, Hagen nii korralikult ei söönud, aga kõhu sai ta ikka täis ning mina sain põrandalt toitu kokku korjata. Penile rohtu kurku surumast tagasi tuppa tulles libastusin ning kukkusin porri. Karma! *karmat ei ole olemas, on ainult juhused ja juhuste kokkulangevus- terve elu on juhuslik. Et siis, korjasin omletti ja pesin pesu. Vabandan, masin peseb. Olen laste eest mõned kotid õunamahla ära peitnud ning täna otsustasin siis ilusa ilma ja saabuva kevade puhul ühe koti tuppa tuua ja pisikestele poistele pakkuda. Viga, nad on sellest mahlast sõltuvuses! Me kõik oleme… Sügisel sai kotti aetud ligi 100l õunamahla ja see oleks ammu otsas, kui ma poleks mõnda kotti kõrvale pannud. Kõrvale panemine tähendab seda, et ma ei toonud, ei teinud lahti ja ei valanud tassidesse. Meil siin on nii, et kui ma kandikul ette ei tassi ja ei ütle: “SÖÖ,” siis keegi ei leia, ei saa kätte…

Annabel soovis pühapäeval, et ma ta kehalise riided puhtaks pesks. Pesin, kuivatasi ja tõstsin pesumasina juures oleva korvriiuli peale. Ta ei näinud seda, oli endale mingi muu jama kotti toppinud, minu käest muidgi küsima tulla ei julgenud…. Panin talle eile hilisõhtul siis kehalise kotti need õiged riided ka ning käteräti, sest ta ei olnud terve maja pealt endale ka pesemiseks käterätti leidnud. Vähemalt on tal täna avastamisrõõmu, kui koti koolis lahti teeb! 😀 Neil siin on sõltuvus jällegi minust, kes teeks ja oleks. Ma olen siin neile ilmselt sama iseenesestmõistetav nagu on seda nõudepesumasin või mõni muu tehnikaime. Imedest veel nii palju, et neid ei ole olemas. Aga kui oleks siis võiks ime olla mindagi sellist nagu virmalised: ilmuvad harva ja on ilusad!

Mina nägin täna selle kevade esimest liblikat… Tuleb siis kirju suvi?

Jätke vastus

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga