Elu,  Lapsed

See, millest ei räägita…

Veel mõni hetk tagasi ei teadnud ma, mida tegelikult kujutab endast Suurperede Liit. Siinkohal, ma püüan olla vaba eelarvamustest, aga mul on nii mõnegi asja koha pealt siiski ettekujutus ning see ei pea alati paika. Ma ütlen ausalt, et Suurperede Liit on miskit väga olulist, see miskit, mida veavad tublid inimesed, et muuta suurte pereda elu helgemaks. Nad korraldavad koolitusi ja ühisüritusi, neil on palju koostööpartnereid ja… Tartu piirkonna meeskond on küll äraütlemata tubli! Näiteks homme on võimalus minna lastega snowtubidega sõitma ja seda palju soodsamalt kui muidu. Mina koos Annabeli ja Sassiga läheme ka, sest patt oleks kasutamata jätta sellist võimalust. Ütlen ausalt, et mina olen koos tuubiga keset mäge ümber käinud, sest kusagil rajal oli terav serv ja see viskas mind kummuli. Hirmus valus oli see kukkumine küll… Aga see oli pigem suur erand kui reegel.

Ma nüüd veeretan siin kuuma kartulit- kas rääkida või mitte… Üks kursaõde hiljuti kirjutas midagi taolist, et lapsele ikka annad, isegi siis, kui endale ei jagu. Meil on siin kodus ka alati, et pigem oled ise ilma või saad vähem, aga lapsed ilma ei jää. Siinkohal pean meelde tuletama, et me ei ole puudust kannatav pere. Annabel ei ole puudust kannatav laps nii nagu ei ole seda ka meie pere teised lapsed. Et oleks igaks juhuks kõigil selge. Vahel on nii, et kausis on viimased kommid ja mitu kätt sirutab korraga, või on viimased tomatid… Näiteks. Ja kohe ju ei jookse poodi, et uusi tuua ja siis teed kiire valiku, kellele seda kommi rohkem vaja on. Piima ja kommi kulub meie majas palju ja kõige suuremateks tarbijateks on Sass ja Annabel. Sass vist toitukski ainult magusast: tema on see mees, kes võtab süsivesikuid vaenlastena ning vaenlased tuleb viivitamatult hävitada. Siinkohal tuleb jälle mängu Suurperede Liit, kes oma liikmetele aeg-ajalt välkpakkumisi teeb ja soodsamalt magusat pakub. Jällegi, lapsed ei oleks ka nende pakkumiseta ilma, aga nüüd saavad nad rohkem ja mul on kergem. Kergem? Viimane elektriarve oli päris karm, kas keegi on tähele pannud, kui palju maksab kütus või näiteks, kui palju on kerkinud poodides hinnad. Siinkohal olen ma nii tänulik, et meile pakutakse võimalust saada miskit soodsamalt.

Jah, ma käin poistele taaskasutusest riideid ostmas, minul on suuresti seljas teiseringi riided ja ma ei häbene. Inimesena see mind ei muuda ei paremaks ega halvemaks. Oli aeg, kus ma ei võtnud vastu, sest uhkus oli nii suur, aga… inimesed vist muutuvad ajaga. Ma ei saa enda uhkuse pärast kannatama panna teisi. Kui inimesed tahavad aidata (siinkohal pean selgeks tegema, et ma ei soovi, et keegi tuleks kevadel mul lillepeenraid rohima, kasvuhoonet kaevama, aknaid pesema jne), siis olen ma tänulik. Ma siin nimesid ei nimeta, aga üks hea inimene ütles, et tegi kapituulutust ja kas ma tahaks… Ei taha! Ei, ei, ei…. No mida ma valetan?! Muidugi läksin selle kapituulutuse tuules ja uuendasin enda garderoobi. Ja ma olen nii tänulik! Ma olen tegelikult jube koi, eriti, mis puudutab iseendale millegi lubamist, aga lastele osta pole mul probleemi. Ma alati kaalun, kas mulle on ikka vaja ja siis on tavaliselt järeldus ikka üks ja sama: ei ole. Kui ma jube õnnetu olen, siis ma kipun endale midagi lubama, et leevendada oma kurbust, aga siin viimasel ajal olen ma lihsalt suutnud ennast talitseda ja andnud iseendale aru, et väljaminekuid on olnud niigi palju. Ahjaa, Lauri kinkis mulle 4 uut paari kõrvarõngaid. Imeilusad. Asjatundmatu silm ütleb, et raudselt Ti Sento… Tegelikult on Aliexpress ja no name.

Hindadest veel: olen lastele lubanud, et püüan meile iga kuu mingi uue mängu osta, et oleks lõbus koos mängida. Eks ma seda lubadust olen ikka pidanud ka. Viimasena tuli meile koju näiteks selline vahva lauamäng nagu “Azul”. Ei ole just kõige odavam lõbu, aga see-eest ühised emotsioonid ja koosveedetud aeg kaalub selle üles. See konkreetne mäng on selline, et Sass saab hakkama, aga noorematele ei soovitaks. Iseenesest väga äga mäng, soovitan. Ma ilmselt edaspidi jagan veel neid meie pere hitte, mida ikka sageli mängime. Kusjuures, iga õhtu leiame selle hetke, et mängida. Lauri liitub meiega üldiselt harva, sest tavaliselt toimetame selliste mängudega, mis teda ei haara, aga näiteks Azul talle meeldib, Monopol samuti ning kabet on ta vist ka iga kell valmis mängima. Kusjuures, see kuuene Sass on kabes päris tubli ja arvestatav vastane….

Lisaks sellele, et iga päev kodus mängime, siis pühapäeviti käin mina võõrsil mängimas ja head seltskonda nautimas. Mitte, et mul kodus seda poleks, aga teistmoodi jutud, teistmoodi naljad ja ikkagi suured inimesed. Juba vahelduse mõttes ja selle Azuli pisiku sain võõrsilt ning nakatasin ka koduseid. See mäng võiks päriselt olla igas kodus olemas.

Ma siin ikka mõtlen ja mõtlen… Jubedalt tahaks rääkida ja jagada, aga… Inimesi on igasuguseid ja ma olen haavatav. Mulle ei meeldi, et keegi võiks vastikult mõelda või siis öelda. No vot, kustutasin terve lõigu pikka juttu- ju siis ei ole veel valmis seda jagama. Seekord siis sedasi.

20.01 hommikul tehtud pilt, kus Albert oli valmis Hageni lapikuks litsuma, aga suurest kadedusest oli vaja kindlasti ka sülle ronida.

Jätke vastus

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga