Elu,  Lapsed

Meie lastel on nüüd lõpuks mänguasjad!

Barbora kuller tõi täna siia maailma teise serva kaupa ning meie suureks üllatuseks leidsid lapsed endale kottidest hunnik mänguasju. Mul on jälle kivi südamelt langenud, sest nüüd on lastel eakohaseid mänguasju piisavalt, vähemalt mõneks ajaks… Annabel roomas juba mööda köögi ja toa põrandat ning korjas tekitatud kaost kokku.

Pean siinkohal kindlasti mainima, et tegemist ei ole sponsoreeritud postitusega: mul on veel vähe jälgijaid, kuigi tuleb tunnistada, et üllataval kombel lugejate numbrid kasvavad. Ju siis leitakse siit midagi, mis kutsub lugema. Ma ei tea. See siin on minu koht ventileerida ja jagada. Usun, et ei pea häbenema oma emotsioone ja tõekspidamisi, et ei pea häbenema oma tegemisi ja seda värvikat argipäeva, mis pakub seinas-seina emotsioone ning õpetab igal sammul, kuidas jääda ellu.

Täna tuli siis Barbora ja tõi lastele mänguasju. Ma ei pea seda varjama, ma ei pea varjama, et minu lapsed vaimustuvad vähesest, et nad leiavad rõõmu ei millegist ning oskavad teha sitast saia või siis saiast sitta. Ei teagi enam. Albert oskab koorida seintelt krohvi maha, Hagen tapeeti, Hagen vitsustas kassitoitu ja Albert koerakonservi. Noh, elu… Ja nad on elus ning rahul ja õnnelikud. Õnnelikud oma uute mänguasjade üle.

Jah, just täpselt nii! Nende uuteks mänguasjadeks on kassikonservid. Nad laovad neid vaimustunult torni, lükkavad torne lusti ja naerukilgete saatel ümber, loobivad, kisuvad, kakuvad ja korjavad. Hagen on eranditult rõõmus, Albertil vahelduvad emotsioonid see-eest tihti.

Praegu on see aeg, kus poodi minna pole autoga mõtet, sest kütus maksab lihtsalt nii palju ja see närvi- ja ajakulu ei tasu ennast ära. Kohalik supermarket rahuldab igapäevased vajadused edukalt ära ja kui on tahtmist mõne diili peale välja minna, siis on targem tellida, sest Rimi toob näiteks suuremad tellimused igapäevaselt koju tasuta. Barbora käib Nõos 2x nädalas ning toob samuti kauba ilma mingisuguse lisakuluta ära.

Ainus miinus on e-poest tellides see, et ei saa valida allahinnatud tooteid, kuid selle vajaduse saan ma rahuldada siinsamas Nõos. Mingi päev tõin lastele koju olematu hinnaga Pom`bel smuutisid…

Väike ülevaade hetkeolukorrast. Mina trükin siin nägupidi arvutis ning tuppa lendab Hagen tordipõhi käes. Teate küll, see plastikust karbipõhi…. Ma käisin täna poes ja köögis oli kapi peal Rõngu Pagari martsipani-kohupiima tort. Skooritud, allahinnatud, aga täiesti söödav, võiks öelda isegi, et maitsev. Niisiis… Hagen lendas tuppa nagu pudrukuul, nägu õnnest säramas, püksid kreemised, tordikarbi põhi käes. Viskasin läpaka käest ja tormasin kööki…

Nojah, oleks võinud olla ka hullem. Need augud seal tordi peal on ilmselt Alberti käes oleva harilikuga torgatud. Et siis, lähen nüüd kleepuvat Hagenit kasima.

Ma siin ennist kirjutasin, et iga päev õpetab ellujäämist. Noh, see siin ongi üks pikk ellujäämiskursus.

Jätke vastus

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga