Elu,  Lapsed

Emotsioonid

Nagu näha, siis elektriarve ei ole muutnud siin elus midagi, kui välja jätta see, et lakun haavu. Raivo E. Tamme valguses oli meie arve muidugi ei midagi erilist, aga siiski oli see meie rekord. Kui 7 aastat tagasi saime 200+ eurise arve, siis nutisin päriselt. Seekord ei nutnud, aga tuju rikkus ära küll… Pidin esmaspäeval viima Veronika väikesele kosmeetilisele protseduurile: mingi klapi ja kütuseaurude teema. Iseenesest ei pidavat midagi suurt olema, lihtsasti parandatav ja ei maksa ka palju, mingi 100 e umbes. Kuna aeg oli esmaspäevaks kella üheksaks ja elektriarve tuli nädalavahetusel, siis saatsin servicesse sms-i: “Chrysler numbrimärgiga XXX ei saa teie juurde tulla, kuna omanikud said kätte elektriarve ja pole sellest veel toibunud. Kohutmiseni mõnel teisel korral.” Noh, aus ülestunnistus. Kui oleks Veronikal midagi tõsisemat viga, siis oleks ikka läinud ka, aga praegu… Ma tahan igal kuul veidike säästa ka- see kuu ilmselt siis mitte, nagu ka eelmisel kuul… Igatahes, nagu näete, siis reaalselt, meie maja on tänava kõige “säravam”? maja. Selle leiab vabalt praegusel ajal valguskuma järgi üles. Aga päriselt, ma olen olnud kokkuhoidlik: ränkade elektrihindadega päevade ajal olen teinud perele süüa puupliidil, alumise korruse soojuspumpa me ei kasuta, sest alumist korrust suudame soojana hoida ahju ja pliidi abil, pesu pesen ja kuivatan öösiti, aga tarbimine oli ikka kõige aegade suurem ja siis arve… Noh, oli ka sellele kõigele vastav. Siinkohal tuleb märkida, et me oleme riigi arvates ikka liiga hästi toimetav ning meie toetuste alla ei kvalifitseeru. Et siis, hurraa?

Aga, talv on ilus, vähemalt sellisel kujul, nagu täna. Käisin õhtul õues puid kandmas ja siis läksin lihtsalt parki, et seda ilu imetleda ja jäädvustada. Imeline nii päeval kui ööl. Kusjuures, pildil olevad tulukesed on põlenud 24/7 ja nii 2aastat järjest. Ostetud Jyskist ja olematu hinnaga. Ilus on! Lapse on mul ka ilusad… Et siis:

Alexanderile meeldib kohutavalt Annabeli telefoniga ennast pildistada ja filmida. Sihuke edev mees meil, kes võtab vargsi õe telefoni ja siis tegutseb. Seadistasin lapse telefoni pilte pilve laadima ning nüüd vaatan otse arvutist Alexanderi tegemisi ning neid ei ole vähe! Alexander ise on praegu veel natuke tõbine ka ja lasteaeda ei saa teda viia ning kohati muutub ta ülevõlli ülemeelikuks. Selle ülevõlliga sai ta endale Nintendo keelu paariks nädalaks. Ta ikka iga päev katsetab ja püüab nuiata mängida natukesekenegi Animal Crossingut, aga siiani oleme suutnud joont hoida… Tegelikult on Alexanderist suur abi väikestega toimetamisel ning ta on ka väga arvestatav vestluskaaslane.

Jätke vastus

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga