Retseptid

Kiri jõuluvanalt ja infarkti äärel vol….?

Kui ma alguses arvasin, et ainult Kvartali parkla mind infarktile lähemale viib, siis ma vist eksisin. Mina keerasin köögis traditsioonilist hommikuputru kokku ning toas valitses harmooniline vaikus ja rahu, sest Alexander vaatas multikaid, Hagen kakkus kuuselt ehteid küljest ja Albert kooris seina krohvist puhtaks. Imeline! Kui kuusele ehteid tagasi panna pole probleem, siis selle seinaga… Noh, pole need seinad siin teab mis vaatamisväärsus omaette, aga see, mis sinna Albert korraldas, see oli juba… Imeline?! Mul on pilt ka tehtud, aga seda ma siia ei pane- nii piinlik on, et mu lapsed on sellised, kes maja algosadeks lahti üritavad võtta…

See ei olnud väike auk, väike tükike…. See oli lahmakas: Aafrika mandri suurune või nii. Igatahes. Aga noh, ma olen ju teada-tuntud siseviimistleja-restauraator, kogemuspõhise õppe läbinud õhinapõhine klassikaline meeleheitel koduperenaine, kes oskab kõike ja samas mitte midagi. Õhinapõhisus otsis suvest järele jäänud pahtli välja, pahtlilabidat ei leidnud, aga see-eest sattus pihku pisike kellu… Et, noh, asi see siis ära ole. Auk on lapitud ja see kuuekümnendatest pärit värv seal augu sees ei karju vastu. Alexander tõrjus väikeseid ja mina pahteldasin. Mida iganes. Krohvi ei olnud, pahtlilabidat ei olnud, aga vähemalt oli loomingulisus ja käepärased vahendid… ning meeleheide. Mulle üldse tundub, et see maja ongi ehitatud käepärastest vahenditest ja meeleheitest- hoian siis seda joont.

Alexander leidis täna sussi seest magusa asemel hoopis kirja jõuluvanalt. Jõuluvana kirjutas Alexanderile, et ta on päris kurb poisi koerustükkide pärast ning oli õnnetu, kui sellel aastal ei peakski Alexanderiga kohtuma, sest kingid on juba pakitud ja saangi soojaks aetud… Lugesime Alelxanderile kirja ette ja küsisime, mis tunne on. Ta oli väga rõõmus, sest kui Albert ja Annabel said mingit mõttetut nänni, siis tema sai ikkagi kirja jõuluvanalt isiklikult- see on midagi palju erilisemat! Ikkagi jõuluvanalt ja personaalselt talle. Säh sulle siis lootust, et ta kirjast oma järeldused teeb.

Üks kommentaar

Jätke vastus

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga