Elu,  Lapsed,  Retseptid

Kui elu annab sulle sidruneid, siis…

Kui elu annab sulle sidruneid, siis tee limonaadi! Kui elu annab sulle juustu, siis tee pizzasaiu! Juhuse tahtel oli mul külmkapis 1kg riivjuustu ja seda peab (!) ju realiseerima kuidagi. Mul reaalselt on nii kahju, kui palju toitu meie peres raisku läheb, ning ilmselt pole meie näol tegemist erandiga. Olin põhimõtteliselt sundseisus, et midagi peab ju selle juustuga tegema. Pool sellest kogusest läkski siis täna ahju. Lapsed igatahes kiitsid heaks ning Annabel ja tema karvased käed muudkui haaravad ühe saia järel teise… Puhas rõõm ainult!

Natuke juttu Sassist ka. Sass mängis täna Animal Crossingut ning tuli minu juurde kööki udujuttu ajama ja unistama: toksis helendava ekraani peale 999999999999 ja küsis, mis ma teeksin, kui mul nii palju raha oleks. Veeretasin küsimuse sujuvalt talle endale tagasi ja küsisin, et mida tema teeks.

Sass lubas mulle osta uue suure voodi mis väriseb. Küsisin, et aga mis ta endale ostaks. Alexander mõtles mõned sekundid ja ütleks, et ostaks massaaźitooli ja kingiks selle mulle, et see mu selga masseeriks. Silmad kiskusid niiskeks… Küsisin uuesti, et mis sa endale tahaksid. Ta mõtles jälle hetke ja ütles, et suuremat külmkappi tahaks… Pinnisin teda uuesti, et mida ta endale osta tahaks, kui tal hästi palju raha oleks. Vastas mulle nüüd, et tahaks palju kummikomme, 30 pakki ja hästi suurt televiisorit enda tuppa, siis saaks süüdimatult suurt ekraani vaadata ja mängida. Mul on nii kahju temast: ta ei taha endale mitte midagi vaid mõtleb teiste peale. Kas tal on kõik olemas või ei oska ta tahat? Kas ma olen halb lapsevanem, et mu laps ei oska unistada uutest leludest või mõelda suurelt? Sass ütles just, et tal on kõik olemas ja rohkem ei mahuks ka.

Alexander on nii südamlik poiss: tädi Tiina käis teed joomas ning Sass andis talle koju kaasa kommi ja popkorni ja… oeh, cini minisid ka. Ja ikka nii, et talle ja naabrionule ka- mõlema peale mõtles. Ma ei saa teda keelata ka, mis sest, et popkorni ja cini minisid on ikka ekstra nõme ju saiukeste kõrvale taldrikule teisele inimesele koju kaasa panna, aga ma ei saa ju keelata last laheke olemast. Kui need cini minid ilmusid, siis sai öeldud küll, et nii ei sobi, aga tädi Tiina on viisakas inimene ja võttis kõik rõõmuga vastu.

Ma ei soovi muud, kui minu lapsed oleksid suurena head ja lahked inimesed. Sass on südamlik ja ereda leegiga, loodan, et see jääbki nii.

Jätke vastus

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga