Lapsed

Hambahaldjas

Alexanderil tuli eile ära teine piimahammas. Tegelikult see küll ei tulnud ära, vaid ta ise tõmbas selle välja. Kuna meil toimetavad siin majas päkapikud, sokisööjad, UneMati, siis käib siin ka hambahaldjas. Alexander ootab hambahaldjat nagu päkapikke. Pani siis oma hambakese padja alla ja jäi ootama. Eile õhtul küsis hambahaldjas minu käest, kas mul münti on. On ikka, rahakott on autos, mine ja võta, aga hambahaldjas oli lais ja leidis enda rahakotist ühe õnnetu eurose mündi. Öösel läks mölluks: Alexander märatses enda toas nagu oleks Albert talle sisse pugenud. Vahepeal mõtlesin, et läheks ja vaataks, milles asi, aga ma ei suutnud ennast voodist üles ajada. Käis hirmus ähkimine ja puhkimine, üürgamine ja ruigamine, juba madin ja trampimine… Küsisime hommikul, mis värk oli, mida sa tegid seal. Alexander vastas, et hammas oli kadunud ja raha ka ei olnud ja siis ta seal tuustis ja otsis ja ruigas. No, kuidas ei olnud? Peab ikka olema. Läksin siis koos Alexanderiga otsima. See õnnetu mündike oli lihtsalt voodist alla kukkunud. Alexander oli muidugi pettunud, et ainult 1 euro, tema hammas oleks rohkem väärt olnud.

Alexander on enam-vähem terve, aga nüüd on haige Hagen ja Albert tüürib Hageni suunas. Annabel läks täna kooli, sest neil on mingi väljasõit jne. Eile sai Annabel kodus veel olla, aga sügeles õhtul muusikakooli. Tema ettekujutus oli, et läheb endale meelepärastesse tundidesse ja muusikalukku ei lähe, sest temal on täna kontrolltöö ja ta peab õppima. Aga mind ei huvitanud… Kui lähed muusikakooli, siis lähed kõikidesse tundidesse ja ei vali, veel enam, et oled terve päev kodus olnud ning aega kontrolltööks õppida oli küll ja rohkemgi veel. Vingus veel, et jõuab koju siis alles õhtul pool seitse. Mind absoluutselt ei kõigutanud, kulm ka ei kerkinud.

Meie lastele meelib kohvi. Oih, sorry, Annabelile ei meeldi ja Alexander on pigem kakao fänn. Nestle kakaoga hakkab muidugi kitsaks minema, aga siis tuleb turult alternatiiv leida ja osta teise tootja oma. Nestle on see, kes siis Venemaa turult ei lahkunud ja seega toetab kaudselt sõda Ukraina vastu. Mina ei toeta ei Venemaad ega Nestled, aga ega siis Nestle ainus ole, kelle kaubamärgi alt Alexile kakaod saab… Albert keerab täiesti segaseks, kui minu käest lonksu ei saa. Ma keeran ka vahepeal täiesti ära, kui mul rahus kohvi juua ei lasta ja istun laua peale, et keegi mind kakkuda ei saaks. Albert muidugi ronib ka laua peale, aga ma saan siis kurjaks… Noh, kurjemaks, kui ma tavaliselt olen, aga mulle ei sobi, et mind kakutakse, mul otsas nühitakse ja inisetakse mulle kõrva. Praegu on üldse nii raske, sest kõik ronivad seljas ja nühivad. Hagen ei taha üldse olle mujal, kui ainult süles ja kõikide teiste variantide peale keerab ta lohutamatult nutma. Praeguseks lõpetan, kuigi Hagen magab, siis loodus tühja kohta ei salli ja mul nühib süles nagu sõge üks tatise ninaga Albert ja Alexander soovib minu tähelepanu, et näidata, kuidas ta videomängus mingit sodi korjab.

Jääge terveks!

Jätke vastus

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga