Lapsed

Esimene koolitund

Alexanderil oli eile esimene kohtumine koolis enda õpetaja ja klassikaaslastega. Koolielevust on viimasel ajal rohkem juurde tulnud ning väike vennike päriselt kohe tahab kooli minna. Mulle nii meeldib kooli nägemus ideaalsest õppekeskkonnast, nende tulevikuplaanid ja mõtted. Meil on siinkohal koolikogemus olemas Annabeli näol tervelt 7 aastat ja ma olen lootusrikas ka väikeste poiste koolitee osas. Alustame siis kõigepealt Sassist.

Koolitan väikeseid mehikesi maast madalast lilli kinkima, et hiljem poleks nende jaoks võõras ega häbi kellelegi lilleõis ulatada… Alexander läks eile ka kimbuga ning õnneks on tema sees veel seda siirust, et kinkida ning kellelegi teisele rõõmu valmistada. Meil siin oli vahepeal emadepäev…

Emadepäevaga seoses siis…. Päris kurb oli. Annabel tõi mulle hommikul enda ostetud lilled ning sellega ka head soovid piirdusid. Lauri oli tige, et Hagen palja peega veranda vaiba peale sittus ning selle asemel, et see ära koristada, viskas ta hiigelsuure kaltsuvaiba õue värskelt niidetud muru sisse. Ja nii mu hommik siis algaski käpuli terrassi peal sitast vaipa pestes. Emadepäev või nii. Siis väike hommikusöök ja muu pudi. Sihuke tavaline pühapäev. Ma ei teinud see aasta tortigi… Iseendale. See rõõmu on kuhugi kadunud. Isegi lippu ei heisanud. Vot nii mõttetu päev.

Ma ei taha uhkeid kingitusi, vaid seda, et mind vahepeal märgataks. Ma tahan olla enamat kui pesumasin….

Tutvustasin Albertile lilli. Tahtsin, et ta oleks rõõmus, tahtsin, et ta naerataks. Korraks suutsin selle tagasihoidliku naeratuse välja võluda, aga see kadus sama kiiresti kui tekkis…. Albert tahab jubedalt õue, aga tema ettekujutus on see, et ta saab autoga sõita. Ei saa. See talle muidugi ei meeldi ja siis ta röögib. Lihtsalt karjub. Naabrid ju ei tea, miks laps karjub, ma juba ootan väikest kõnet või visiiti lastekaitsest, et mis meil siin toimub. Mis meil ikka toimub, röökimine. 24/7.

Elu on lill!

Jätke vastus

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga