Elu,  Lapsed

Usaldus

Ma ei tohiks sellest rääkida, aga ometigi tahan jagada. Eks ma endale hakkan nüüd sellega auku kaevama, aga no, mis teha…

Selleks kulus liialdatuna tervelt sada aastat, et leida endale see õige hambaarst, see õige, keda usaldad ja keda ei karda. Hambaarsti juurde minek on olnud lapsepõlvest saadik nii ebameeldiv ja halb kogemus, mille põhiliseks põhjuseks oli alati see, et haiget tehti. Hambaarstid on vist nagu günekoloogidki, kelle juurde minnakse alles suures hädas.

Julgen öelda, et “minu” hambaarst on parim. Jah, ta tegutseb siin kolkas, aga tal on kabinet ka suurlinna paneelmajas. Nüüd olen ligi 5 aastat tema juures käinud ja tõenäoliselt käin surmani. Esimene hambaarst, kelle juurde ma ei karda minna, kes oskab teha tuimestust ning kes parandab augud kiiresti nii, et ebamugavustunne on minimaalne. Kvaliteet on laes ja hind on vägagi soodne. Kolkale kohane. Eksole. Tegijaks on noor ja osav naisterahvas, ked julgen soovitada kõigile….

Jah, jookske nüüd tormi: eelmisel nädalal panin aja ja järjekord on jaanuarisse. Vot nii nõutud! Tegelikult helistasid nad täna hommikul ja pakkusid, et saaksin täna ka tulla- tänu covidile on liikumist omajagu. Tänks! Kahju, et lapsepõlvest on jäänud ebameeldivad mälestused… Püüan nüüd teha kõik ise selleks, et minu väikesed poisid saaksid parema kogemuse osaliseks ja suunan nad juba varakult “enda” hambaarsti juurde kontrolli. Sassile ta küll igatahes meeldis ja poiss on edaspidigi nõus tema juurde oma auke lappima minema. Usaldus on oluline.

Albert on seevastu kaotanud minu igasugusegi usalduse. Lugupidamist minu vastu pole tal enam vähimatki. Peaks mainima, et see omlett, mis seal põrandal elutult lebab, oli tegelikult päris maitsev: suisusingi ja sibulaga tehtud. Kusjuures, sibulat kulub meil palju kõikidesse toitudesse ning lapsed on harjunud seda sööma. Aga noh, Albert… Albert on Albert. Näiteks avastas ta alles, et wc-potti on tore mänguasju loopida. mudelautosid, legoklotse jne. See sõge tegelane tuli eile õuest tuppa, tormas otsejoones üles korrusele, haaras pisikese mudelauto ja jooksis sellega kiiresti wc-sse ja lennutas otse potti. Idee vajas teostust. Otsekohe. Õhtul üritas ta näiteks sama teha legodega, aga õnneks oli potikaas peal ja mina kiiresti kohal. Lisaks topib ta kardinaid suhu ja närib neid, et tähelepanu saada. Vaatab otsa ja naerab- teab ju küll, et ei tohi, aga nagu nimme… Ta nagu otsiks konflikt…

Ja mina teda enam ei usalda.

Jätke vastus

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga