Elu

Siis, kui ALE on HALE

Ma ei tea, kuidas teile tundub, aga meil on nii haledad allahindlused, vähemalt see osa, mis puudutab riideid. Algamas on kool ja mõni mees peab minema lasteaeda ning seoses sellega tuleb vägisi kaubandust väisata. Masendav…

Allahindlus KUNI 60%, KUNI 40% jne. Johhaidii, sõitke seenele oma kuniga. Soodustus ei kehti juba punase hinnasildiga toodetele, soodustus ei kehti juba allahinnatud toodetele… Seda loetelu võiks ju sisu täiteks jätkata. Käisime konkreetselt spordipoodides Annabelile kehaliseks riideid otsimas. Ja mis te arvate, et tulin välja suure saagiga? Ei, mitte ühtegi asja ei ostnud. Masendav. Noh, võibolla olen mina lihtsalt nii rott, et ei saa lubada lapsele 70 euriseid retuuse. Sassile oli vaja dresse ja viisakaid teksaseid, lisaks veel viisakaid õueriideid.

Niisiis, tellisin taaskord netist. Seekord Zalandost. See on vist mingi uus koht, sarnane About You lehele. Olen korduvalt tellinud olude sunnil About You lehelt ja pole mitte ühtegi toodet pidanud tagastama ei kvaliteedi ega ka suurusele mittevastavuse pärast. Seal on tihti soodukaid, peaaegu alati, ning lisaks kehtivad erinevad sooduskoodid ka juba allahinnatud toodetele. Mina hoian Instagrammis silma peal sellisel suunamudijal nagu Isabella ning tema kaudu saab teinekord päris häid lisasoodustusi. Võibolla saab teiste kaudu ka, aga ausalt, ma ei jõua ja ei viitsi kõiki jälgida, sest lõpuks ei jälgi sa siis kedagi. Pealegi, konkreetselt tema blogi ja postitused on toredad ja siirad ning tema tegemistele on rõõm kaasa elada. Tagasi teemasse.

Tellisin siis seekord Zalandost. Nende miinus võrreldes About You-ga on pakiautomaatide valiku vähesus. About You-ga saab tellida ka näiteks Omniva pakiautomaati, mis meil siis perifeerias on täitsa olemas, aga Zalando valikuks on Itella. Mõlemas kohas saab maksta lunaga ehk siis, kui pakk on kohal. Jällegi on erinevuseks see, et Omivaga maksad kaardiga automaadi terminalis pakki välja võttes, aga Zalandost tellides saatis Itella kõigepealt teatise, et pakk on automaadis, aga uksekoodi enne ei saa, kui ülekanne on tehtud. Mulle meeldib lunaga maksta, sest siis on teadmine, et saan ka kauba kohe kätte, mitte nii, et kannan päris arvestatava summa üle ja siis ootan ning pärast äkki selgub, et tarneprobleemid, pakk läheb kaduma jne. Täna suutsin siis Zalando saadetise linnast ära tuua ning ma ei pidanud sisus pettuma. Olen päris rahul. Väga rahul. Annabel sai endale kehalise riided täiesti normaalse hinnaga, lisaks veel Sassile kraami. Kusjuures, Zalandost on esimene kord tellides sooduskoodi kasutades kogu ostukorv -25%. Et siis jällegi, tasus ära. Kindlasti tellin veel mõlemast kohast!

Kaupmehed võiksid vähem auru kulutada allahindluste reklaamimiseks, siis saaksid nad teha PÄRIS allahindluseid. Nende strateegia on vale. Või on siis minu rahakott liiga õhuke või olen ma lihtsalt liiga kitsi. Teine poole kogu asjast on ka see, et ma ei ole nõus ostma saasta, et see peale esimest pesukorda prügikasti visata. Need, kes teavad, need teavad, et hindan kõrgelt ka taaskasutuspoode ehk siis kaltsukaid. Siinkohal tuleb vist ikka need paberid ära täita ja nina Läti suunas keerata: seal on üks super hea kaltsukas, kus müüakse teiseringi riideid Inglismaalt. Enne koroonat sai seal käidud tihti. Ma ei väsi rääkimast, kuidas mul on Nike dressipluus, mille ostsin sealt 3 euriga ning see kestab juba aastaid: seda oli pestud enne mind, see on meil läbi pesumasina käinud mitukümmend korda vähemalt ja käib veel. Igatahes, mina hindan kõrgelt taaskasutust: sõbralik rahakotile ning eelkõige keskkonnale. Sama raha eest saab rohkem. Et siis võidujooks: kellel meist on surres rohkem asju.

Siinkohal üleskutse: käige kaltsukates, eelistage taaskasutust ning ärge nuumake ahneid kaupmehi.

Üks kommentaar

  • Lea

    Sama meelt..mõnef zara , springfieldi, isegi hilfigeri t särgid on
    Peale pesu nii vildakad et küljeõmblus on poolviltu üle kõhu. Kirbukast ostes on kindla peale minek, seda eset on kanrud pestud ja kui nöeb välja viisakas siis võibrahus osta.

Jätke vastus

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga