Elu,  Lapsed

Mis me vahepeal teinud oleme?

Pole ammu kirjutanud, aga mingil hetkel tundus, et läheb paljuks ja siis enam ei jõudnud. Mida me vahepeal teinud oleme? Ei midagi! Vaadake, kui ilus aken, hea, et sealt üldse valgust läbi tuleb, aga meil on vähemalt aknad, mis sest, et mustad ja meil on vähemalt kodu. Oma kodu, söök laual ja… Mida see primitiivne hing ikka ihkab?! Praeguse valguses tuleb iga päev tänulik olla selle eest, et kõik on nii nagu on, paljudel pole sedagi! Aknaid ma pesema ei hakka, sest juba järgmisel hetkel patsutab üks neid seest, teine musitab ja kolmas plätserdab poriste kinnastega otsa… Vabandused, ainult vabandused.

Albertile meeldib kohutavalt õues käia. Vaatasin siin mingi päev, et tüüp istub keset pori ja nagu sööb midagi. Ei, see polnud mingi nagu vaid ikka kohe päris söömine keset pori. Jälgisin oma pesemata köögiaknast mängu, et mida ta siis seal järab… Ah, mingi suvaline lisanditega jäätükk oli kinnaste vahel. Alexanderile meeldib näiteks ka lund ja jääd süüa ning mina ei keela. Milleks?! Sitasurma pole veel keegi surnud, vist. Lapsepõlv ongi ju selle jaoks, et katsetada, õppida… Koristasin veranda ära ja päikeseliste ilmadega on seal päris mõnus, kõige enam naudivad seda “uut” tuba muidugi Albert ja Hagen.

Mina käisin suuremate lastega jälle Otepääl tuubimas ja suppi söömas. Olen jõudnud arusaamisele, et olen tuubimise jaoks juba ise liiga vana, sest ma reaalselt kartsin. Paar korda lasin alla küll, aga nüüd olid rajad nii jäised ja libedad, et need liud olid minu jaoks liiast. Käisin ju algusaastatel Otepääl keset rada tuubiga ümber ja need mälestused käivad minuga endiselt kaasas. Seda tunnet saab võrrelda jälle selle Kvartalisse parkimisega… Et nagu kohe-kohe südarit saamas. Lastel vähemalt oli tore ning neile meeldis. Eks sellel käimisel ole üks konks ka. Kas ilma Tartu Pereliidu korraldamiseta käiksime? Võibolla korra talve jooksul ikka, aga need hinnad…. Ma olen hirmus kopikakoi.

Kopikakoi skooris Bauhofist endale õlipuu ja ühe pisikese tsitruselise… -85% allahindlusega. See on täiesti tavaline, et poes ikka kooki ja koheseks tarbimiseks allahinnatud tooteid ostan ja see on ok. Panin eile silma peale meie supermarketi Gustavi küpsetistele, mis tänasega aeguma pidid ning olin hommikul nagu pudrukuul poes, et need koju tuua. Tõin ka. Iseasi, kas oli ikka vaja, ju siis ikka oli. Kas ma muidu neid täishinnaga ostaks- ei, kohe kindlasti mitte, sest ma ei raatsiks 600g tordi peale never 13e raisata. Põhirõhk on sellel, et ma ei raatsi. Kas see koindus tuleb vanusega? See, mis puudutab lapsi, siis on ikka olukordi, kus mul silm ka ei pilgu, aga enda jaoks… Ahjaa, Alexander ladus jälle siin võõrastele kõrvadele minu pangakonto numbreid. Oli siin teatanud, et emmel on arve peal 22 eurot…. Oh, jah…. Et siis, mis ma ikka kosta oskan. Kui nii, siis nii. Kuldsuu Alexander või siis Alexander Kuldsuu.

Alexander pakkis oma villased sokid pea alla ja tuli mulle täna lõuna ajal kaissu magama. Tegelikult tuli ta mingil muul põhjusel minu ja Alberti lõunarahu rikkuma, aga kustus karmi käsu peale hoopis ka ise ära. Ta oli üksinda ärgates pärast endas nii pettunud, et unele alla vandus.

Albert on avastanud enda jaoks Alexanderi voodi ning ta oskab nüüd sinna ronida… Juhtus nii, et ühel õhtul jäi kõik vaikseks ning vaatama minnes istus ta lae alla Alexanderi voodis ning sõi kommi. Nüüd teab ta Alexanderi voodist saab kommi ja nüüd on kätte jõudnud aeg, kus peab teda valvama, et ta ei läheks ja ei roniks sigadusi korraldama ja ennast surnuks kukkuma….

Ma tahaks kirjutada, aga ei saa.. Magistritöö juhendaja kirjutas ning küsis, kas olen midagi uut teinud… Mul on hirmsad süümepiinad, et minu teoreetiline osa on selline nagu see on. Ehk siis selline väkk… Aga olen teinud paar intervjuud, homme veel mõned ja… Protsess on väikest viisi töös, kuid endal on kuidagi halb tunne, et kõik nii vaevaliselt liigub….

Jätke vastus

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga