Albert,  Alexander,  Annabel,  Elu,  Hagen

Hagen 3 ja kõik teised ka!

12.jaanuaril sai väike Hagen kolmeseks.

Sünnipäevahommikul tuustis väike inimene oma kingitust lahti “wow” saatel, Albert jälgis kaugemalt. Hagen tõstis kingituse põrandale ja hakkas avastama, mängima, Albert vaatas vaikides kõrvalt. Minul hakkas väikesest Albertist kahju, pistsin tallegi auto pihku viisin ta Hageni ning viimase kingituse juurde ning näitasin kuhu miski käib ja mida kõike teha saab. Ja kae õudu, Alberti silmad lõid särama, kurbus kadus ning vennakesed hakkasid rahumeelselt koos uue mänguasjaga mängima.

Hagen räägib palju ning on väga toimekas ja lisaks sellele ka domineeriv. Hageni ja Alberti uueks käskluseks on “mängida!” ning niiviisi kutsutakse siis teisi endaga koos toimetama – üldjuhul ootavad väikesed endaga koos mürama Alexanderit, kes on teadupärast ju Hageni kaksikvend, ainult 5 aastase vahega. Hagen ja Alexander klapivad ideaalselt, Albert seevastu tahab rahulikumat tegutsemist ja vaatamist.

Olen aru saanud, et Hagen keskendub detailidele ning on väga tähelepanelik, Hageni ja Alexanderi jaoks on üldpilt tähtis ja nad on pealiskaudsed. Ok, kas kolmese kohta saab öelda pealiskaudne? Jah, saab küll, tema tahab, et asjad töötaksid ning oleks olemas, Albertit huvitab, kuidas asjad töötavad, mismoodi üks või teine asi käib. Albert märkab ja oskab öelda “ilus”.

Hageni tuules on Albert huvi hakanud tundma nimetuste vastu ning ta püüab väga eeskujulikult järgi öelda. Võibolla polegi Albertil tegelikult midagi viga ning ta jõuab kooliks kenasti järjele. Pika õpetamise ja pinnimise peale oskab öelda “emme nimi Kesti” ning ka õe ja vendade nimesid oskab omamoodi öelda.

Hagenile meeldivad loomad, Albert ja Alexander on tagasihoidlikumad, aga väike inimene on pidevalt Milo seljas sõitmas ja võimalusel ahistab Freyat. Huvitaval kombel on Latte pääsenud.

Freya on üldse üks täielik pehmik. Kui meelde tuletada tema “lapsepõlve”, siis ma ei suuda ära imestada, kuidas tema sisse veel nii palju headust mahub. Pildil on Freyal sõber külas ja tegemist on mänguga, peale mida on koerad väsinud ja rahul. Freya lihtsalt lubab endaga kõigil mängida.

Hagenist veel: Hagen on kaisupõrnikas. Õhtuti on voodisse tulekuga paras tsirkus, aga kui ma Albertit endale kaissu kutsun, siis lendab Hagen kohale nagu pudrukuul, sest nii ei saa ju olla, et Albert… Täna lõunaunele minnes õnnestus mul Albert kaissu saada ning Hagen siis protestis ja avaldas pahameelt, et kuidas nii.

Ostsin ühel ilusal esmaspäeval koju 3 kg(!!!) kommi ja laupäevaks oli alles vaid hale pihutäis. Need olid poiste lemmikud kommid ka ning oleem ausad, sai ikka ise ka pihuga võetud… Näed, räägin siin, kuidas poisid suhkrut näost sisse ajavad, ise veel nii õnnelik ja uhke, piinlik peaks olema. Ei ole piinlik, sest näha on, et nad on saanud isu täis süüa ja praeguseks on rahu ning keegi ei otsi, peale minu, närviliselt kommi ega nõua külmkapi otsast suhkrupurki.

Suure lumega saime suusad alla: mina ja Alexander, üks meist esimest korda elus ja teine üle aastakümnete. Meil seal Nõos on sisse aetud ilusat suusarajad, spordikool laenutab suuskasid ning kõik tingimused tegutsemiseks on loodud. Aitäh Dagmarile Sassi suuskade ja keppide eest, neid jagub veel väikevendadelegi!

Annabelist ka: Annabel valmistub järgemööda olümpiaadidel osalema, kogub koolis viisi, mängib eeskujulikult klaverit ning on endiselt armas ja hea, aitab väikestega ning on parem kui ma oskaksin tahta.

Kui aru saite, siis olen tööl. Lähen nüüd vastlakukleid sööma – Külitse Konsumis oli lett lookas.

Jätke vastus

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga