Elu,  Emotsioon,  Lapsed

Kõigest

Poisid käivad nüüd lasteaias ja see harjumisaeg oli nii lühike – seda nagu polnudki, sest kõik on kuidagi valutult läinud. Lasteaias hakati poisse potile harjutama ning nagu ikka on Hagen see, kes esimesena kõiges vedu võtab. Nüüd jookseb mehikene kodus aluspükstega ning häda number üks tuleb kenasti potti.

See on jube naljakas, kuidas Hagen jookseb potile, pissib ära ja siis tormab pott käes ning püksid rebadel seda kõike suurde potti valama. Valab ikka nii, et üle enda käekest ja nii, et kõik ujub, aga vahet pole, rõõm pissimisest peab talle jääma. Number kahte hoiab ta õhtuks, et siis peale suurt pesuskäiku ja enne ööund ennast kõrvuni täis lasta. Albert käib ka lasteaias poti peal istumas, vist isegi korra on sisse pissinud, aga enamasti on just Alberti täis lastud riided mind õhtul lasteaias kapi peal ootamas. Vahet pole, pesumasin peseb…

Tegelikult ikka jube julm, et ma pole neid ise potile harjutama hakanud, aga seda röökimist on siin kodus rohkem kui küll olnud ja päriselt, ma olen proovinud, aga…

Reedel oli mul aeg linnas hommikul arsti juures käia ning väikesed poisid olid lasteias. Ütlesin eelmisel päeval õpetajatele, et ma ei pruugi lõunaks neile järele jõuda ja panin igaks juhuks magama jäämiseks vajalikud vahendid Hagenile kaasa. Hagenil on lutt ja Kalli (kaisujänes) ning ilma nendeta on raske.

Mul olid suured plaanid, et peale arsti lähen Põnnilt Põnnile, siis Umamisse, siis Lõunakasse, Gardestisse, Bauhofi…. Reaalsus oli see, et käisin Lidlis ning hüppasin kiirelt läbi Lõunaka Pepcost ja kiirustasin koju, sest ma lihtsalt tahtsin koju. Ma tahtsin rahu ja vaikust. Tegin lõunaks söögi valmis, küpsetasin Lidlist ostetud õunakoogi ahjus soojaks ning võtsin vastu koolist koju naasnud Alexanderi ja siis läksin magama. Ei läinud väikestele poistele järele vaid vajusin süümepiinade saatel unele. Äratuse peale ajasin end õhtul püsti ja sõitsin siis lasteaeda, et tuua koju kaks väikest inimest. Kas ma olen nüüd halb, et seadsin enda vajadused esikohale?

Lasteaiast tõin koju rõõmsad ja rahulolevad lapsed. Hagen sättis ennast kohe tuppa ning Albert jäi õue toimetama. Albertile meeldib rahulikult ja omaette… Mina aga korjasin öökülmast vastu maad vajunud nartsisse…

Ma olen tubli selfimeister, sest vastasel korral ei jääks minust lastega koos neile ühtegi pilti mälestuseks, et siit ka siis väike märkus, et ma pole edev ja ei tiku esiplaanile.

Olen kuid käinud TIGERis ühe mägu luurel ja üllatus-üllatus, ma leidsin lõpuks selle!

Sihukesed toredad krokodillid Albertile, et ta saaks treenida nendega oma sõrmekesi ja arendada peenmotoorikat. Selliseid krokodille kasutab ka meie tegevusterapeut. Hagen neid veel vajutada ei jõua, aga Albert toimetab mõnuga ja see ongi peamine! Albert on hakanud huvitama ka puldiautodest. Ta on üldse selline poiss, kes vaatab, KUIDAS asjad töötavad. Albert ei oska puslesid kokku panna, aga televiisorit käima ja sealt Disney+ pealt oma Bluey leiab ta jällegi lendleva kergusega üles… Albert on Albert ja küll temagi hakkab potil käima ja rääkima ning puslesid kokku laduma.

Kõik tuleb siin elus nii kui nii – igakevadine külm näiteks.

Külm võttis kasvuhoones viinamarjadel kasvud ja õied. Ma olen nii kurb! Ma olen kurb, et räsida on saanud liiliad ja murtud süda ning teisedki taimed. Olen see aasta kasvatanud päris omajagu taimi ise, sest see on päris suur väljaminek, kui peaks kõik potid ja amplid täis ostma… Tomatigi olen kasvatanud ise ja tean kedagi, kelle aknalaual ootavad mind samuti imeilusad taimed, et siis selle võrra on kergem. Kõik taimed on mul endal kasvuhoones ja kaetud mitmekordse kattelooriga. Mulle väga meeldib taimedega tegeleda, samuti meeldib mulle metsas käia – see kõik maandab.

Veel üks selfi Hageni ja Annabeliga.

Ahjaa, Pepcost saab kõige normaalsema hinnaga häid valgeid sokke: 5 paari ja 2,5e. Soovitan.

Jätke vastus

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga